Eğri (çarpık) bacaklarda estetik

Eğri Bacak Estetiği

Nedir?

Ailesel faktörler ve bazı hastalıklarda bacaklar düzgün görünmeyebilir. En sık rastlanan durum parantez işareti gibi görünen bacaklardır. Diz bölgesinde açıklığı içe bakan yarım çember şeklinde bir görüntü oluşur. Bunun nedeni kemik yapılardaki eğrilik ve/veya diğer dokular (yağ dokusu ve kaslar) daki dengesizlik olabilir.

Tedavisi

Kemik yapılardaki eğriliğin düzeltilmesi ciddi operasyonları gerektirdiğinden genellikle estetik amaçlı olarak çember şeklindeki açıklığın içinin doldurulması tercih edilir. Bu işlem doku enjeksiyonları veya baldır protezleri ile yapılabilir.

Baldır protezleri

Baldır protezleri göğüs protezleri gibi silikondan yapılır. Diz arkasından yapılan küçük kesilerden baldır içine yerleştirilir.

Doku enjeksiyonları

Prof. Dr. Ege Özgentaş eğri bacaklarda silikon protez yerine kişinin kendi dokularını kullanarak yapılan düzeltmeyi tercih etmektedir. Başta yağ dokusu olmak üzere (eğer yapılması düşünülüyor ise) germe ameliyatları sırasında çıkartılan fazla dokular özel olarak hazırlandıktan sonra enjektör ile baldıra enjente edilerek istenilen sonuca varılabilmektedir. Silikon protezlere karşı bazan gösterilen reddettme reaksiyonu vücudun kendi dokularına karşı gösterilmemektedir. Doku enjeksiyonu ile elde edilen baldır estetiği sonuçları daha doğal ve uzun ömürlü olmaktadır.


//

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir