Sağlık Turizminde Dubai Türkiye’yi Geçti

Modern ve ultralüks yaşamı, zenginliği ve ihtişamı ile Dubai ortadoğuda bir çok konuda lider olmaya çalışıyor. Son yıllarda sağlık turizminde de iddialı olduklarını ortaya koydular.

Kayıtlara göre bir yıl önce Türkiye’ye gelen sağlık turisti sayısı 110.000 iken Dubai’ye gelen sağlık turisti sayısı 120.000 olmuştur. Hekim ve hastane sayısı açısından Türkiye kıyaslanamayacak kadar daha büyük olduğu halde Dubai neden daha fazla turist çekiyor? Bunun yanıtı kısaca zengin insanlara tıbbi tedavi yanında arzuladıkları konfor ve eğlenceyi sağladıkları için olabilir. Fiyatları açısından pek çok Avrupa ülkesinden daha ucuz olmayan Dubai’ye tedavi için gelenleri en çok cezbeden şey kendilerine verilen olağanüstü lüks hizmet ve değer.

Ülkemiz Dubai gibi dışarıdan doktor ithal etmeden (şimdilik!) kendi yetiştirdiği değerler ile tıp konusunda dünyanın pekçok ülkesinden daha önde olmasına karşın sağlık turizminden yeterli payı hala alamamakta. Bunda en büyük etmen verdiğimiz sağlık hizmetinde aranan konfor ve lüksün ekonomik yetersizlik yüzünden tam olarak sağlanamaması olabilir.

Her ne kadar Dubai kadar lüks olmasa da verdiğimiz hizmetin bilimsel olarak ve sonuçları ile Dubai’den aşağı kalmadığını, hatta daha iyi olduğunu orada ameliyat olmuş yabancı hastalarımızdan görüyoruz.


0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir