Moda ve estetik

Moda Estetik Ameliyatlara Talebi Arttırıyor

Modanın kadınlar ve gençler üzerinde her zaman önemli bir etkisi olmuştur. Tüm ülkelerde insanlar film artistlerinin  giyim tarzlarını ve davranışlarını taklit etme eğilimindedirler. Dünyanın tanınmış film endüstrilerinden biri olan Bollywood (Hindistan film endüstrisi) milyonlarca asyalı tarafından dikkatle izlenmektedir. Hintli sinema yıldızları son zamanlarda crop top (karnı açıkta bırakan) giysiler ile görünmektedirler. Karın ve bel gölgesini açıkta bırakan bu iddialı giyim tarzı ile dergiler ve reklam panolarında çıkan resimler genç kadınları olduğu kadar ergenleri de etkilemektedir.

Modaya uygun giyinmek için seçilen giyim tarzına uygun bir vücut yapısına sahip olmak gerekir. Crop top modası ile göğüs ve bel arasındaki bölge görünür duruma gelmektedir. Bu bölgedeki yağ fazlalıkları, çatlaklar, lekeler ve hatta damar görüntüleri bile rahatsız edici olabilmektedir.

Crop top modasının yaygınlaşması bu bölgeye duyulan estetik ihtiyacını da arttırmıştır. Kadınlar fazla yağların alınması, bombeliklerin ve çatlakların giderilmesi için plastik cerrahlara başvurmaktadırlar. Ancak daha önce fazla dikkati çekmeyen bir durum farkedilir hale gelmiştir: Deri altı damarların görüntüsü. Bel ve karın duvarındaki gözle görünen damarlar herkeste olmamakla birlikte yapısal nedenler ile bazılarında her yaşta ortaya çıkabilir. Tehlikeli olmamasına karşın estetik yönden rahatsız edicidir.

Deri altındaki görünür damarlar çeşitli yöntemler ile ortadan kaldırılabilir. Günümüzde en popüler tedavi yöntemleri lazer ve nedbe yapıcı (sklerozan) madder ile yapılır. Günübirlik yapılan bu tedaviler başarılı sonuçlar vermekle birlikte tam netice için bazan tekrarlayan seanslar gerekebilir.

İlgili konular:
Sarkık ve buruşuk karınlarda estetik
Fazla Yağlardan Nasıl Kurtuluruz?
Bombe karınlarda estetik

(function(i,s,o,g,r,a,m){i[‘GoogleAnalyticsObject’]=r;i[r]=i[r]||function(){
(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
})(window,document,’script’,’//www.google-analytics.com/analytics.js’,’ga’);

ga(‘create’, ‘UA-44005840-4’, ‘auto’);
ga(‘send’, ‘pageview’);

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir