Selfie çılgınlığı estetik cerrahiyi nasıl etkiledi?

Cep telefonlarının kameraları geliştikçe bunlarla kendi resmini çekme işlemi yani selfie giderek yaygınlaşıyor. Genellikle öz güven sahibi olan ve yüz görüntüsünü beğenen kişiler sık sık yüz selfie’leri çekerek sosyal mediada paylaşmakta ve bir şekilde güzellikleri ile gurur duydukları mesajı vermektedirler.

Özellikle adolesan çağındakiler arasında yaygın olan selfie komedyen Ellen DeGeneres’in Oscar törenindeki selfie’si ve Danimarka başbakanı Helle Thorning-Schmidt’in Amerikan Başkanı Barac Obama ve İngiltere Başbakanı David Cameron ile birlikte çektirdiği selfie tüm dünyada en çok paylaşılan fotoğraflar arasına girmiştir.

Ancak selfie çekip paylaşmaya istekli olmayanlar da var. Yüz görüntülerini beğenmeyen kişiler selfie paylaşma konusunda çekingen davranabilmektedirler. Bu kişiler selfie paylaşan arkadaşlarının yanında eziklik hissetmemek için imkanları var ise estetik ameliyat ile rahatsız oldukları görüntülerini düzelttirme arayışı içine girmişlerdir.

Reuters haber ajansına göre selfie modası çıktıktan sonra Amerika’da burun estetiğine olan istek artmıştır. Bu modadan yararlananlar yalnızca estetik cerrahlar ile sınırlı kalmamıştır. Makyaj uzmanları da selfie modasının yaygınlaşması ile kendilerine olan başvuruların arttığını belirtmişlerdir.

Teknoloji ve sosyal medya bütün kızı ile günlük yaşamımızı derinden etkilemeye devam etmektedir.

Burun estetiği
Yüz estetiği

(function(i,s,o,g,r,a,m){i[‘GoogleAnalyticsObject’]=r;i[r]=i[r]||function(){
(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
})(window,document,’script’,’//www.google-analytics.com/analytics.js’,’ga’);

ga(‘create’, ‘UA-44005840-4’, ‘auto’);
ga(‘send’, ‘pageview’);

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir