Estetik burun ameliyatı sonrası ağrı

Burun Ameliyatı Ağrılı mı?

Burun estetiği her ülkede sık yapılan estetik ameliyatlar arasındadır. Ameliyat sonrası ağrı hastaların çok korktuğu ve en çok sorduğu konudur. Estetik burun ameliyatlarında çok kez burun kemiklerini kırmak gerekir. Burun kemikleri gözlere komşu olduğundan sızacak en küçük kan bile hemen göz çevrelerinde morluk oluşturur. Bu görüntü alışkın olmayanlar için ürküntü verici olabilir. Burun ameliyatı geçirmiş bir arkadaşını gözleri mor olarak gören bir kişi arkadaşının acı çektiğini varsayar ve cesareti kırılabilir.

Son yıllarda ameliyat ve anestezi teknikleri çok gelişti. Artık estetik cerrahlar burun dokularını çok az yaralayarak ameliyat yapmakta ve ameliyat sırasında ağrı için önlemler almaktadırlar. Bu önlemler sayesinde deneyimli ellerde yapılan estetik burun ameliyatlarından sonra ağrı en aza indirilmiştir.

Prof. Dr. Ege Özgentaş tarafından gerçekleştirilen estetik burun ameliyatlarından sonra hastaların büyük çoğunluğu ameliyat sonrası ağrı kesici bir ilaç kullanmaya gerek görmemektedir. Çok küçük bir grupta ise yalnız ameliyat olduğu günün gecesi ağızdan verilen bir adet paracetamol (Parol, Tamol, Minoset vs) tablet ile tamamen kaybolan hafif bir ağrı olmaktadır.

Özet olarak uygun teknikle yapılan estetik burun ameliyatları çoğunlukla ağrısızdır diyebiliriz.

İlgili Sayfalar:


//

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir