Barbie Bebek Güzelliği Gerçekçi mi?

Oyuncak Barbie bebekleri bilmeyen pek az kişi vardır. 1960 dan itibaren uzun yıllar gelişme çağındaki çocukları derinden etkileyen bu oyuncaklar ticari olarak büyük kazanç sağladı. Ancak pek çok eleştiri de aldı. Üretilen Barbie kızları o kadar ince yapıda idiler ki sağlıklı toplumlarda bu duruma ancak anoreksi denilen bir hastalıkta gelinebiliyordu. Genç kızların Barbie’ye benzemek için bazen sağlıklarını bozan oranlarda zayıfladıkları oluyordu.

Bir süredir gündemde olmayan Barbie tekrar gündeme taşındı. Bu kez popüler olan bir oyuncak değil gerçek bir insan. Ukrayna’lı model Valeria Lukyanova moda dünyası ve medyada “Gerçek Barbie Kız” veya “İnsan Barbie Bebek” olarak tanınıyor. Yapısal olarak çok ince olan ve yüz hatları Barbie’ye benzeyen fotomodel makyaj ile oyuncak Barbie’ye inanılmaz derecede benzemektedir.

Dolgun göğüs modası sonunda İnsan Barbie’yi de etkiledi ve meme büyütme ameliyatı yaptırdı. Şimdi incecik vücut ve iri göğüsleri ile verdiği pozlar çok paylaşılıyor.

Moda her zaman değişiyor ancak doğanın erkek ve kadına verdiği görüntü eninde sonunda tekrar kabul görüyor. Kadınları erkeklerden ayıran en önemli iki unsur gögüsleri ve kalçalarıdır. Brezilya’da zaten popüler olan dolgun ve yuvarlak kalçalar Amerika ve Avrupa’da hızla yayılmaktadır. Bir süre sonra İnsan Barbie Bebeğin de kalça büyütme estetiği yaptırdığını duyarsanız hiç şaşırmayın.

İlgili bağlantılar:

Yuvarlak popo yeniden moda
Kalça Estetiği
Silikon Protez ile Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Meme Protezinde Garanti

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir